Hana Salačová SvobodováŽivot, v němž se výsledky
dosahují skrze osobní spokojenost.

Byla jsem workoholik. Není tomu tak dávno a rozhodně na to období nejsem moc pyšná. Hřály mne pochvaly za skvělé pracovní výsledky a příležitosti podílet se na exkluzivních pracovních projektech. Byla jsem hrdá na to, kolik toho stíhám a jak vzorně zvládám i domácnost. Ale nějak mi unikalo to podstatné! Málo jsem se smála, ztrácela jsem fantazii, byla jsem pořád unavená a nervózní.

Už jsem skoro nemohla chodit (tělo mi jasně dávalo najevo, že dál už v tomhle tempu fakt nechce pokračovat) - v tu chvíli mne okolnosti přinutily omezit čas na práci a věnovat ho našemu synovi. Bylo to, odhaduji, minutu po dvanácté a trvalo mi rok, než jsem se zbavila panik, že něco nestihnu, a ještě o půl roku déle, než jsem začala být opět v souladu sama se sebou.

Jsem typ člověka, co na všem najde nějaké pozitivum (snad tím okolí moc neštvu), a tak dnes vidím v téhle zkušenosti dar. V získaném čase mne chytla touha bádat. Hledala jsem odpovědi na procesní otázky, třeba jak v kterékoliv firmě dosahovat skvělých pracovních výsledků s pohodou v duši. Pokládala jsem si otázky pátrající po osobním chtění, například co člověka přiměje být aktivním a odpovědným k sobě samému nebo k pracovnímu týmu. Spoustu odpovědí jsem našla. Objevila jsem jednoduché zákonitosti, které fungují. No, vlastně jen tehdy, kdy se s nimi člověk ztotožní a žije je.

Při tom hledání se mou pracovní vášní staly změny - chytrý přístup, jak je co nejpohodlněji dělat a jak z nich vytěžit co nejvíce. Mám chuť předávat každému, kdo o to stojí, návod na umění najít vždy ten pravý cíl a efektivně zdolávat překážky na cestě k němu. Miluju, když má práce dává druhým svobodu žít spokojený a smysluplný život. Vždyť spokojení lidé dělají svět krásnějším a bezpečnějším. Taková práce stojí za to!