Ideální životChci štěstí nebo spokojenost? Obojí!

Štěstí a spokojenost není totéž. Každé přináší něco jiného. Po čem toužíme? Já osobně po obojím – když je štěstí i spokojenost, je život báječný!

Telefonující pejskařka na cyklostezce. Prásk! Pád vyhýbajícího se dítě kousek od ní. Prásk! Vidím své kolo vzhůru nohama a pak už jen beton a trávu.

Vyhodnocuji co a jak. Odřená kůže, naražený prst, šok. Pak radost, že tělo funguje, že není žádná zlomenina. Uf, to jsem měla štěstí!

Šlapu dál. Raduju se, jak dobře ten pád dopadl, a začínám vidět další pozitiva. Salto jsem naposledy dělala jako teenager. Kosti mám i po čtyřicítce dost pevné a vydržely to. A… já nefňukám!!! Nehledám viníka, nejsem naštvaná, bolest snáším s nadhledem.

Při šlapání přemýšlím, co je jinak. Co se stalo, že se fyzicky i psychicky cítím docela fajn? Dřív bych kňourala jako kočka.

Došlapala jsem se k odpovědi. Prožívám etapu života, kdy cítím duševní vyrovnanost a celkovou spokojenost! Všechno úsilí a duševní práce předchozích měsíců dostávají svou odměnu: spokojenost je víc, než prožívaný stav – je teď mou ošetřovatelkou a tlumí právě prožívající bolest. Dochází mi, že spokojenost mi pomáhá přenést se přes nepříjemnosti běžných dnů, aniž bych je častokrát vůbec zaznamenala. Díky spokojenosti teď dokážu nějaký ten diskomfort přehlédnout nebo ignorovat. Je to nabíjející zjištění.

Uvažuju dál o štěstí a spokojenosti. Je skvělé, když se sejde obojí!

 

Čtěte víc o tom, jak žít ideální život: Udělejte krok ke změně – veďte ideální život